Vi er en gjeng kreative folk, som lager innhold for kunder i alle størrelser og fasonger. Vi har kontorer i Mølleparken i Oslo og på Kammerherreløkka i Porsgrunn. 

I Fenomen jobber det utelukkende trivelige folk, som brenner for å fortelle gode historier. Det gjør vi på tvers av plattformer, kanaler, sjangere og normer.

LEDIGE STILLINGER

På grunn av økt tilfang av drama- og større dokumentarprosjekter, leter Fenomen etter erfaren produksjonsleder / lineproducer.  Send en mail til tom@fenomen.no

Fenomen leter en regnskapsmedarbeider til vårt kontor i Oslo. En fordel om du har erfaring fra film, tv eller event, men intet krav. LES MER PÅ FINN

Vi søker en dyktig foto/regissør til en dokumentarserie om e-sportutøvere.

Du er glad i, og vant med, å være mye på reise, er selvgående og opptakseffektiv.

Du er flink med mennesker og god på å fange opp de umiddelbare og gøyale historiene, men også trygg på å forvalte og lokke frem de følelsesmessig dypere historiene.

Som fotograf takler du både å henge på, og å få mye produksjonsverdi ut av lite.

Det er en fordel om du har en interesse for eller erfaring med gaming.

Opptaksperioden er fra mars og ut november i første omgang.

Send en mail til jobb@fenomen.no

På grunn av økt aktivitet på tvers av våre avdelinger, søker vi nå en koordinator til vårt kontor i Oslo sentrum. Koordinatoren vil jobbe både med våre kommersielle produksjoner og tv- og kinofilmer. Vi søker en fleksibel, dedikert og strukturert koordinator som vil få en nøkkelrolle i våre produksjoner. Arbeidsoppgaver vil bestå i tilrettelegging av opptak, booking av crew, reisebestillinger og andre praktiske oppgaver. Dette er en engasjementstilling som går over 6-8 måneder.

Kvalifikasjoner

Du har erfaring fra lignende arbeid, gjerne fra TV-bransjen. Du har førerkort og jobber godt selvstendig så vel som i team. Du evner å holde hodet kaldt, når det blåser som mest.

Vi tilbyr

Et spennende arbeidsmiljø hos en organisasjon i vekst, med ambisiøse kollegaer. Du får en variert arbeidshverdag og får muligheten til å jobbe på tvers av flere team.

Send en mail til jobb@fenomen.no

Knut Inge Solbu

Produsent
kis@fenomen.no  | 91 69 38 09

Karina Lystad

Kreatør | Linjeprodusent
karina@fenomen.no  | 91 69 02 67

Kristin Vestreim

Kreatør | Redaktør
kristin@fenomen.no  | 99 35 67 12

Marte Evjen

Produksjonsleder (i permisjon)
marte@fenomen.no  |  93 65 14 03

Ragnhild Skaale

Controller
ragnhild@fenomen.no  | 97 54 71 97

Daniel Fahre

Kreatør | Regissør | Partner
daniel@fenomen.no  | 98 62 56 76

Jo Vemund Svendsen

Regissør
jo@fenomen.no  | 91 59 43 77

Pål Winsents

Regissør
pal@fenomen.no  | 90 57 52 49

Vetle Strøm

Klipper
vetle@fenomen.no  | 47 71 79 57

Frida R. Møller

Klipper (I PERMISJON)
frida@fenomen.no

Kamilla Moe

Prosjektleder | Produsent
kamilla@fenomen.no  | 959 31 106

Bjørnar Thyholdt

KLIPPER
bjornar@fenomen.no